Чисто нови дискове и пак тресе е46...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от MORSKIa » 12 Юли 2016, 15:47

NGneer4eto написа:
salamaleikum написа:Вчера пътувах в провинцията, и по магистралата ми се наложи няколко пъти да спра по-рязко. Като загреят спирачките и започват вибрациите... направо не знам какво да правя. Първо интензивно спиране няма вибрации, всяко следващо е придружено, от засилващи се вибрации във волана.


Колега, и аз имах вибриращ волан при натискане на спирачката. Изчетох много теми преди да си купя нови дискове и мисля, че направих правилният избор. Купих си оригинални дискове. Общо взето опитът на всеки във форума се свежда до многократни опити с различни марки, които започват да вибрират след около 2-3000 км каране. Накрая се стига до оригинални дискове и няма проблеми. Аз предпочетох да си спестя парите за глупости и директно минах на оригинални. Минал съм около 8000км и няма помен от вибрации при спиране. Разбира се си купих и нови накладки - АТЕ - не оригинални. Относно спирачните апарати, разбира се, че трябва да се погледнат цилиндърчетата при смяна. А за задните, не смятам, че ще ти бие зверски волана от тях. Ако имаш задържаща спирачка, след спиране едната джанта няма да може да се пипа в центъра от жега.
Успех!

За ОЕМа - само :bowdown: и няма тресене, няма проблеми. Изпитано и проверено.
Заслужават си всяка стотинка
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от nikola59 » 12 Юли 2016, 15:58

MORSKIa написа:
NGneer4eto написа:
salamaleikum написа:Вчера пътувах в провинцията, и по магистралата ми се наложи няколко пъти да спра по-рязко. Като загреят спирачките и започват вибрациите... направо не знам какво да правя. Първо интензивно спиране няма вибрации, всяко следващо е придружено, от засилващи се вибрации във волана.


Колега, и аз имах вибриращ волан при натискане на спирачката. Изчетох много теми преди да си купя нови дискове и мисля, че направих правилният избор. Купих си оригинални дискове. Общо взето опитът на всеки във форума се свежда до многократни опити с различни марки, които започват да вибрират след около 2-3000 км каране. Накрая се стига до оригинални дискове и няма проблеми. Аз предпочетох да си спестя парите за глупости и директно минах на оригинални. Минал съм около 8000км и няма помен от вибрации при спиране. Разбира се си купих и нови накладки - АТЕ - не оригинални. Относно спирачните апарати, разбира се, че трябва да се погледнат цилиндърчетата при смяна. А за задните, не смятам, че ще ти бие зверски волана от тях. Ако имаш задържаща спирачка, след спиране едната джанта няма да може да се пипа в центъра от жега.
Успех!

За ОЕМа - само :bowdown: и няма тресене, няма проблеми. Изпитано и проверено.
Заслужават си всяка стотинка

Ще излезне че ако не е всичко ОЕМ не струва , а не е така. Аз съм с Ate Power Disc (нови предни и задни) + Textar накладки вече повече от 10к км. и няма никакъв проблем. Всеки да си преценява от къде и какво купува.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от DigitalExile » 12 Юли 2016, 17:11

всичко е късмет иаз не съм с оригинални купувани са от АУто+ преди доста време , проблеми никакви. Марка не мога да кажа. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от MORSKIa » 12 Юли 2016, 20:39

[/quote]
За ОЕМа - само :bowdown: и няма тресене, няма проблеми. Изпитано и проверено.
Заслужават си всяка стотинка[/quote]
Ще излезне че ако не е всичко ОЕМ не струва , а не е така. Аз съм с Ate Power Disc (нови предни и задни) + Textar накладки вече повече от 10к км. и няма никакъв проблем. Всеки да си преценява от къде и какво купува.[/quote]

Е нямах предвид точно това горното, но за да не хвърляме боб дали ще попаднем на ментаци, дали ще тресе......аз изказах мнение как си реших проблема без дилеми, и без притеснения.
Е верно, с малко повечко инвестиция или разход (кой както иска така да си го тълкува) и нямам притеснения колко пъти ще спирам от 160 или от 120 до колкото трябва......
Иначе всеки сам решава какво да купи и монтира на автомобила си, лошото, че не сме сами по пътищата...... :dunno:
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от NGneer4eto » 12 Юли 2016, 23:17

MORSKIa написа:

За ОЕМа - само :bowdown: и няма тресене, няма проблеми. Изпитано и проверено.
Заслужават си всяка стотинка[/quote]
Ще излезне че ако не е всичко ОЕМ не струва , а не е така. Аз съм с Ate Power Disc (нови предни и задни) + Textar накладки вече повече от 10к км. и няма никакъв проблем. Всеки да си преценява от къде и какво купува.[/quote]

Е нямах предвид точно това горното, но за да не хвърляме боб дали ще попаднем на ментаци, дали ще тресе......аз изказах мнение как си реших проблема без дилеми, и без притеснения.
Е верно, с малко повечко инвестиция или разход (кой както иска така да си го тълкува) и нямам притеснения колко пъти ще спирам от 160 или от 120 до колкото трябва......
Иначе всеки сам решава какво да купи и монтира на автомобила си, лошото, че не сме сами по пътищата...... :dunno:[/quote]

Именно! Скъпо, скъпо, колко да е скъпо? Горе-долу два пъти. Като си направиш сметката, че шансът да се разминеш с 50% от цената е много малък (предвид многото препатили колеги), може би 2 пъти повече пари са по-добра инвестиция от 3-4 пъти повече за няколко комплекта, различни марки, рекламации, няколко месеца ходене по мъките и т.н. Теглиш чертата и накрая си дал няколко стотака за няколко хиляди километра и пак се тресеш. Да не говорим, че се препоръчва за всеки нов комплект дискове и нови накладки, тъй като 5-6000км са достатъчни за напасване към старите и с нови дискове трябва да се сменят за да няма ядове (поне по препоръки).
Не казвам за всичко, че трябва да е ОЕМ, но за дисковете специално е доказвано многократно. Разбира се, както казва колегата - личен избор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от MORSKIa » 13 Юли 2016, 13:13

NGneer4eto написа:
MORSKIa написа:

За ОЕМа - само :bowdown: и няма тресене, няма проблеми. Изпитано и проверено.
Заслужават си всяка стотинка

Ще излезне че ако не е всичко ОЕМ не струва , а не е така. Аз съм с Ate Power Disc (нови предни и задни) + Textar накладки вече повече от 10к км. и няма никакъв проблем. Всеки да си преценява от къде и какво купува.[/quote]

Е нямах предвид точно това горното, но за да не хвърляме боб дали ще попаднем на ментаци, дали ще тресе......аз изказах мнение как си реших проблема без дилеми, и без притеснения.
Е верно, с малко повечко инвестиция или разход (кой както иска така да си го тълкува) и нямам притеснения колко пъти ще спирам от 160 или от 120 до колкото трябва......
Иначе всеки сам решава какво да купи и монтира на автомобила си, лошото, че не сме сами по пътищата...... :dunno:[/quote]

Именно! Скъпо, скъпо, колко да е скъпо? Горе-долу два пъти. Като си направиш сметката, че шансът да се разминеш с 50% от цената е много малък (предвид многото препатили колеги), може би 2 пъти повече пари са по-добра инвестиция от 3-4 пъти повече за няколко комплекта, различни марки, рекламации, няколко месеца ходене по мъките и т.н. Теглиш чертата и накрая си дал няколко стотака за няколко хиляди километра и пак се тресеш. Да не говорим, че се препоръчва за всеки нов комплект дискове и нови накладки, тъй като 5-6000км са достатъчни за напасване към старите и с нови дискове трябва да се сменят за да няма ядове (поне по препоръки).
Не казвам за всичко, че трябва да е ОЕМ, но за дисковете специално е доказвано многократно. Разбира се, както казва колегата - личен избор.[/quote]
:yes: Точно казано, явно има колеги, с които сме на едно мнение. Моето разбиране е, че аз си возя редовно семейството и по отношение на спирачки, окачване до колкото мога да си го позволя се оборудвам с първокачествена стока. Всяка година карам и само нови гуми от премиум марки, който ме познава може да потвърди. Защото понякога границата между сигурността (собствения живот и този на най-близките) и белята е именно в тези дребни детайли и мили и микро секундички....... а както всички знаем какво е по пътищата........
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от DigitalExile » 14 Юли 2016, 2:32

Само дето ние нямаме пътища :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от salamaleikum » 14 Юли 2016, 8:44

Да видиш в южна Италия какво е, тогава нашите пътища ще ти се сторят като по конец... :)

Nedko Anev написа:Само дето ние нямаме пътища :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от vortep » 14 Юли 2016, 15:21

Здравейте, аз имам същия проблем с кривенето на дсковете и не мисля, че причината е в ментета дискове.
След като започнаха да ми бият първите дискове, ги смених с някакви bendix и накладки textar, изкараха около 2-3000km и започнаха пак да бият (точно както при автора на темата- първо спиране ОК и след това се започва). Закарах я да ми свалят всички спирачни апарати, да ги разглобят и да ги ревизират и сложих дискове zimerman пак с накладки textar не си спомян защо нещо бях чел някъде. Пак изкара 2-3000 и симптомите се появиха. Реших че и тези са менте понеже четох че има доста ментаци, а по ходовата част всичко е топ. Отидох и взех един комплект втора употреба предни дискове с накладки от един колега от форума от кола вкарана от англия за части. Марката им е Pagid и на дисковете и накладките. Пак дали изкараха 2000км и сега са на същото дередже. Не знам къде е проблема вече толкова време се боря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от NGneer4eto » 14 Юли 2016, 16:07

vortep написа:Здравейте, аз имам същия проблем с кривенето на дсковете и не мисля, че причината е в ментета дискове.
След като започнаха да ми бият първите дискове, ги смених с някакви bendix и накладки textar, изкараха около 2-3000km и започнаха пак да бият (точно както при автора на темата- първо спиране ОК и след това се започва). Закарах я да ми свалят всички спирачни апарати, да ги разглобят и да ги ревизират и сложих дискове zimerman пак с накладки textar не си спомян защо нещо бях чел някъде. Пак изкара 2-3000 и симптомите се появиха. Реших че и тези са менте понеже четох че има доста ментаци, а по ходовата част всичко е топ. Отидох и взех един комплект втора употреба предни дискове с накладки от един колега от форума от кола вкарана от англия за части. Марката им е Pagid и на дисковете и накладките. Пак дали изкараха 2000км и сега са на същото дередже. Не знам къде е проблема вече толкова време се боря.


Колега, може да дадеш още 200-300 лв за глупости, ако ти се дават. С колега MORSKIa вече се опитахме да обясним къде е проблема, но явно четете мненията избирателно. А щом си на мнение, че рано или късно ще попаднеш на читави евтини дискове, то си е за твоя сметка. Явно имаш пари за пръскане по експерименти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от M10 » 14 Юли 2016, 16:11

Lenco написа:Може и аз да не се изразявам правилно, но щангата не натиска отлепеното от пътя вътрешно колело към асфалта, а обратно, и от там повишава натиска към външното, което потъва по-малко.

Абсолютно вярно, щангата служи да пренесе тегло към колелото с по-голямо сцепление. Затова спортните коли с дебели щанги вдигат вътрешните гуми в завоя :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от vortep » 14 Юли 2016, 16:59

NGneer4eto написа:
vortep написа:Здравейте, аз имам същия проблем с кривенето на дсковете и не мисля, че причината е в ментета дискове.
След като започнаха да ми бият първите дискове, ги смених с някакви bendix и накладки textar, изкараха около 2-3000km и започнаха пак да бият (точно както при автора на темата- първо спиране ОК и след това се започва). Закарах я да ми свалят всички спирачни апарати, да ги разглобят и да ги ревизират и сложих дискове zimerman пак с накладки textar не си спомян защо нещо бях чел някъде. Пак изкара 2-3000 и симптомите се появиха. Реших че и тези са менте понеже четох че има доста ментаци, а по ходовата част всичко е топ. Отидох и взех един комплект втора употреба предни дискове с накладки от един колега от форума от кола вкарана от англия за части. Марката им е Pagid и на дисковете и накладките. Пак дали изкараха 2000км и сега са на същото дередже. Не знам къде е проблема вече толкова време се боря.


Колега, може да дадеш още 200-300 лв за глупости, ако ти се дават. С колега MORSKIa вече се опитахме да обясним къде е проблема, но явно четете мненията избирателно. А щом си на мнение, че рано или късно ще попаднеш на читави евтини дискове, то си е за твоя сметка. Явно имаш пари за пръскане по експерименти.


Аз съм ходил в 2 сервиза в които им казвам да ми сложат дискове каквито те преценят до 300-350лв, но ако се изкривят пак ще ми върнат парите и никой не се навива. За кола на 15 години и цена около 5-6 бона и сами се досещате че няма да отида в представителсво на бмв и да дам 500лв за дискове и накладки.
Но друго исках да кажа: аз взех дискове втора употреба от кола която е в движение и то топ автомобил пълен м-пакет личи си че е потдържана кола, но е вкарана за части от англия. Та след като са ментаци дисковете защо на човека който я е карал в англия не са се изкривили, а ги слагам аз и след 2000км са криви, това при мен е 2 месеца каране. За прегрявана е такив анеща изобщо не говорим. Особено първите 300-400км едвам я пипам спирачката.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от K_Ilkov » 14 Юли 2016, 18:38

Тва е мистификация колега ... тия хубави английски дискове така да се изложат :banghead:
Сигурно е заради брекзита :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от virtualchild » 15 Юли 2016, 11:23

Добре колеги,
оригиналните дискове са на не много висока цена и бих заложил на тях ако всички са доволни, но кажете ми при всички ли проблема с тресенето се появява след първото спиране.
Понеже и аз сменях криви дискове преди 30к и тогава само докато ги докоснa и тресяха, но сега е друго усещането.(смених ги с тези тогава https://www.tirerack.com/brakes/brakes.jsp?make=Brembo&model=Sport+Slotted+Rotors&group=Sport+Slotted+Rotor&partNum=FS45616&autoMake=BMW&autoModel=330xi+Sedan&autoYear=2003&autoModClar=Without+Run-Flat+Tire+Option)
Другото ми чудене е дали мога да карам оригиналните дискове с CL RC6 накладки?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от NGneer4eto » 16 Юли 2016, 0:03

virtualchild написа:Добре колеги,
оригиналните дискове са на не много висока цена и бих заложил на тях ако всички са доволни, но кажете ми при всички ли проблема с тресенето се появява след първото спиране.
Понеже и аз сменях криви дискове преди 30к и тогава само докато ги докоснa и тресяха, но сега е друго усещането.(смених ги с тези тогава https://www.tirerack.com/brakes/brakes.jsp?make=Brembo&model=Sport+Slotted+Rotors&group=Sport+Slotted+Rotor&partNum=FS45616&autoMake=BMW&autoModel=330xi+Sedan&autoYear=2003&autoModClar=Without+Run-Flat+Tire+Option)
Другото ми чудене е дали мога да карам оригиналните дискове с CL RC6 накладки?


При мен старите дискове (предполагам оригиналните на колата, от завода) имаха малко ръб. Воланът не тресеше всеки път, но след 3-то, 4-то спиране над 80 км/ч задължително. Ако продължа спиранията на висока скорост и воланът като че ли биеше все повече и повече. Понякога не се усещаха почти вибрации при спирането, но по надолнищата - задължително,Също така самото спиране се усещаше някак си неравмонерно. На ниска скорост, при спиране от 20-30 км/ч се усешаше като придърпване, все едно ту спира, ту не спира.
С новите - ОЕМ предни дискове, всичко това го няма. Спирачните цилиндърчета бяха проверени, но бяха наред и беше сменена само спирачната течност. Няма тресене, придърпване и вибрации при спиране.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook