Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 09 Май 2012, 15:58

bioz написа:Май най-добре е да се почне със Dynavin - хем навигация, хем хубав плейър, хем не разваля интериора :)

П.С бях чел, че стандартното цд е добре стига да му се смени музикалния процесор, няма ли вече някои които разбира да вземе да предлага тази услуга :)


За 1200,ще изолирам с dynamat,ще се престне ако го няма премсетнат обема на багажника,пространството в колата и ще сложа и колони и буфер за сметка на тоя смотан Dynavin дето я ми върши работа я не :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от 100imenov » 09 Май 2012, 16:36

Gqbriel написа:
vicho написа:
100imenov написа:Cd-то е кофти да,но говорителите не са за подценяване.При мен без бас силата на стоковата музика ми е предостатъчна,средите и високите не са никак зле и съм се насочил към активен буфер 10" на Инфинити с вграден усилвател,който е доста компактен.Притесненията ми за него са,че нз дали ще свири оптимално заради плеъра и дали ще се чува,защото съм без ски сак.


Infiniti-то е прекрасно решение, но пак е сериозно инвестиция. Жоро Грешката е с такова, само че 8"-ца и свири прекрасно, но с отворен ски-сак, като се затвори е доста приглушено и ефекта определено не е търсения. Все си мисля, че 10-тката ще се чува добре, но все пак винаги можеш да караш с една бутната седалка :D


A някакви отзиви за това ,знам че DLS сериите са добре,но това сякаш не прочетох добри отзиви - точно такова ми трябва и не няам да го слагам под седалката,дали ще стигне като качество за дълбочина - не ми се дават 400лв за туби муби тем подобни..
А BSW пак си е цифра :dunno:
Без буфер няма да стане и аз не искам допълбителни кошери в багажника ама....тц.В Toyaga си говорихме 1 час за какви ли не варианти и казаха,че без буфер нема да стане.Бях се насочил към компонентни системи на Focal за по 350лв линията с надеждата,че ше свират баш как си трябва,но и там няма да се получи това което искам,а именно дълбок и качествен бас.Предложиха ми да си запаза оригиналните говорители с 5 канален усилвател за 600лв :mhihi: с който да вдигнат мошността и честотата им, като свират само среди и високи и буфер някакъв Pionner freeair на мястото за ски сака,ама като нямам не се съгласих да режат по седалката и се отказах.Та както каза Вичо видях на грешката в колата въпросното инфинити и ми допадна хем е с усилвател хем е компактно,въпроса е къде да се монтира,че да се чува добре в купето. :paranoid:
bioz написа:Май най-добре е да се почне със Dynavin - хем навигация, хем хубав плейър, хем не разваля интериора :)

П.С бях чел, че стандартното цд е добре стига да му се смени музикалния процесор, няма ли вече някои които разбира да вземе да предлага тази услуга :)

Добре добрее колко да е добре :roll: Нещо средно м/у сток плеър и афтърмаркет

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от MonsteR » 09 Май 2012, 17:00

Това е наистина доста интересна тема... и мен ме вълнува същото, как да подобря звука без да променян нищо по интериора...гледах фанатиците слагат едно малко тубче в кората над акумолатора... /аз съм с туринг/ та става доста семпло и се чудя дали е решение това..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 09 Май 2012, 17:34

Освен всичко писано дотук, трябва да се отбележи че акустиката/оформлението на детайлите около говорителите са крайно неподходящи.

1. Пластмасовия капак и решетката около пищялките създава едно характерно леко резонансно звучене на високите. Според мен ВЧ говорителя трябва да е плътно залепен за металната мрежа за да няма отражения зад нея.

2. Зад говорителите на вратите има ламарина. Т.е. няма никакъв обем. Подобна конструкция просто няма как да има бас а средите неминуемо се засилват от твърде близката задна стена и малкия обем. Т.е. отново имаме резонансно звучене на средите и почти никакъв бас отпред. Решението е изрязване на ламарината зад говорителя с отвор приблизително равен на диаметъра му + оформяне на фланец около говорителя за да извежда вибрациите до нивото на изрязаната ламарина.

3. Задната линия няма пищяки - лесно поправимо.

4. Освен, че няма пищялки, говорителите са захванати за кората, а не за ламарината. Поради това цялата кора вибрира и "гаси" част от вълните, а други пък резонират. Също така отвора към багажника е много малък и освен това е затапен с някакво кече, което допълнително затруднява "дишането" т.е. губим бас. Това лесно се азрязва с пакетно ножче от багажника без да се разглобява нищо. Ниските значително се подобряват! Другото което може да се направи отзад е подсилване на пластмасовата кора + захващането й към ламарината за да се ограничи до някаква степен вибрацията.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от makaveli316 » 09 Май 2012, 20:04

Кое му е лошото на музиката бе хора? И аз съм със седан, стоково Бизнес ЦД и звука е качествен, дори и като надуя здраво.
Пък вече ако искате да събуждате хората по къщите с музиката, не ви е виновна музиката на е46-цата, а гъзарията ви е в повечко.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от 100imenov » 09 Май 2012, 20:29

Май не се качваш много в други коли освен твойта :roll: Както написах по-горе за сила е достатъчно,поне на мен ми липсва "дълбочина" не гъзария. :P

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от makaveli316 » 09 Май 2012, 20:37

100imenov написа:Май не се качваш много в други коли освен твойта :roll: Както написах по-горе за сила е достатъчно,поне на мен ми липсва "дълбочина" не гъзария. :P


Добре де, какво значи дълбочина, а с настройките на радиото играл ли си си?
Има и друго - много хора теглят песните от нета с отвратително качество и като ги слушат на псто си мислят, че са супер. Това също допринася за лошото качество и липса на "дълбочина".
С една добре рипната от сд мп3ка и лека настройка на радиото, качеството си е супер.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от 100imenov » 09 Май 2012, 20:51

Да колега пробвал съм всичко и винаги свалям песни с 320kbps.Слушам Хаус и това за което ти говориш се получава само като колата е в покой, няма странични шумове и то на конкретни песни.Относно дълбочината до усет е,пусни си една песен на лаптопа и след това същата на мп3-ката или от тела с хендсфрее и ще видиш. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от overclock » 09 Май 2012, 21:37

Аз също съм със седан и честно казано по-скапан звук в кола никога не съм чувал. Казвам го съвсем сериозно и отговорно. Става въпрос за оригинална аудио система. Дори в смешната ми служебна Фиеста 1+1 99г. звука е в пъти по-добър :ranting: . Държа да отбележа, че не съм фен на адския зверски бас, на скапаните МР3-ки и т.н. BMW reverse, business, всичко е толкова зле, че просто не е истина. Говорителите са същата трагедия. Самия факт, че шасито на говорителите е от пластмаса говори достатъчно :banghead: . Нямам достатъчно време, но се надявам лятото да си поиграя с озвучаването, като за момента съм се спрял на DLS R6A в комбинация с Clarion DXZ-379RMP което свети в цвета на БМВ-амбър. Преди седмица на майтап инсталирах руски говорители произведени месец Май 1977г. :mhihi: . Ефекта беше :++ .
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolay.peshev » 09 Май 2012, 21:44

Ех ако имаше някой разбирач от аудио електроника, да пипа по електрониката в сц-тата и касетките - да сменя интегрални схеми и т.н. с цел да по оправи качеството и по - засили звука, ще е супер. Както каза vicho, с нисък клас плеър нещата са коренно различни. Направо се замислям дали няма начин да се монтира допълнително cd на по незабележимо място, с цел да не се разваля интериора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 10 Май 2012, 0:17

makaveli316 написа:
100imenov написа:Май не се качваш много в други коли освен твойта :roll: Както написах по-горе за сила е достатъчно,поне на мен ми липсва "дълбочина" не гъзария. :P


Добре де, какво значи дълбочина, а с настройките на радиото играл ли си си?
Има и друго - много хора теглят песните от нета с отвратително качество и като ги слушат на псто си мислят, че са супер. Това също допринася за лошото качество и липса на "дълбочина".
С една добре рипната от сд мп3ка и лека настройка на радиото, качеството си е супер.


A ти Bose и Bang & Olufsen чувал ли си в кола,че коментираш - ще ти кажа само едно - стоковата музика в Ц класата 2006 (купена е нова) и Харман Кардон на Е46 - извинявай ама 46-цата пасти да яде просто меко казано....нито в качество нито в дълбочина...и подобни глупости от качетството на песента :mhihi:(това е ясно,че е фактор) никой не говори ,за чистота а дълбочина...както и да е(и 2-те ги няма) - в не една тема е казано,че при Е46 звука куца и то доста...
Казваш качеството е супер ,да ама не,що звуци се губят...и никой тук не спомена сила на звука :dunno: а особено гъзария,няма да обяснявам повече темата е друга :yes: аз лично не карам с китка на волана,и килнат на една страна :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от uCnaHeTcA » 10 Май 2012, 0:29

От тоя Dynavin само ми се оплакват за качеството на звука, пък не знам :dunno:
Да не съм офф... Първо бях с касетка, след това взех афтърмаркет Alpine с USB, след което взех някакво Business CD, но ми липсваха Мр3-ките и хубавия звук, та пак сложих Alpine-а, ама сега ми грознее, та ще се засиля някъде :banghead: :mhihi:
Що не го направили като на е36, тяхното... :censored:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от MonsteR » 10 Май 2012, 8:40

Вярно е че стоковата музика на 3ката е шит, но все ще може да се направи нещо за да се подобри без драстични промени. Аз например съм изумен от на жената корсата, която с едн скапано цд сони прави 10 пъти по добър саунд... та място за работа има много, въпроса е от къде да се започне. Например, кои говорители биха били подходящи да се ложат вместо стоковите? Идейки....
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 10 Май 2012, 8:44

MonsteR написа:Вярно е че стоковата музика на 3ката е шит, но все ще може да се направи нещо за да се подобри без драстични промени. Аз например съм изумен от на жената корсата, която с едн скапано цд сони прави 10 пъти по добър саунд... та място за работа има много, въпроса е от къде да се започне. Например, кои говорители биха били подходящи да се ложат вместо стоковите? Идейки....


Аз те съветвам,да се посъветваш с кар аудио специалист или да разгледаш тук в car audio под форума има хора,които си разбират - ако си решил да правиш една кола и тя да има качествен звук - според мен се почва от изолацията
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 10 Май 2012, 10:01

Хора, не бързайте да сменяте плеъра и говорителите. Те не са чак толкова лоши! Малко по-нагоре съм написал какво може да се направи и ефекта е забележим. Повечето неща съм ги направил на моята е46-ца и звука почти ми харесва :) Като направя всичко което съм наумил ще направя снимки и ще пиша тук.
Пак казвам за хората които искат бас - бръкнете през багажника и изрежете кечето, което е зад говорителя. Баса ще х2!. Аз лично сложих и тънък слой микропореста гума за да уплътня прилепването на говорителя към талашитения калъп, както и между него и ламарината за да обере вибрациите. Резултата за мен и напълно задоволителен откъм бас.
Имайте малко търпение, ще кача и снимки :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook