Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Burnar » 14 Яну 2013, 22:56

Колко върви цялата система ХК втора употреба? Аз си мисля, че с 1 Гром или Паррот и ХК звукът ще е добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 15 Яну 2013, 8:47

JTD написа:
pekicha написа:
JTD написа:Аз не търся някакво кой знае какво подобрение.
Единия говорител нещо не ми харесва как свири и тъй като не мога да намеря Х/К говорител в обявите, то ще ги сменям поради тази причина.
Най-плиткото, което намирам май е това:
http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/ ... tz-ev-165l

И предполагам едни преходници ще ми трябват, та ги намерих тук:
http://www.avitel-bg.com/acv_271023-08



Колега, моите са

http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/ ... tz-dsk-165

и се наложи да режа ръба на пластмасата отвътре върху която пада оригиналният говорител. Като гледам размерите им са еднакви, да не кажа, че моите са с 1мм по малки. Така че, не мисля че могат да се спожат други говорители отпред, без да се преправя!!! Просто нашите се различават от стандарта!

И понеже така и така ще сменяш отпред, защо не си вземеш такива с пищялки, пищялките поне са стандартни и няма да имаш никакъв проблем да ги сложиш на мястото на заводските ;) .

Ами оригиналните пищялки Х/К си пищят нормално. Няма да ги сменям.

А за говорителя много не те разбрах. Може ли да покажеш кое трябва да се реже?



Говорителя не влиза за няколко милиметра. Тази черната пластмаса има едно ръбче, което стърчи с долу-горе толкова. И аз го изрязвах с маркерно ножче. Можеш да видиш на снимката понеже е леко на вълнички, защото не е изрязано съвсем все още.

Изображение

Не казвам, че е болка за умиране, но просто ще се наложи да се пипне, понеже иначе колоната опира във вратата, и кората на вратата зейва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от ka4i » 15 Яну 2013, 20:06

Има ли как да се сложат говорители в задните врати на Е46 комби и да НЕ стой селско?!?
Поздрави
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 31.07.2009
Местоположение: русе
Пол: Мъж
Кара: e46 compact320тd/e30 318is
Мечтае да кара: е30 m62b48is

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от ssound » 15 Яну 2013, 20:37

общо взето цигански изпълнения,без съществен резултат.
рязанки,пиленки,опиранки простотий.а колко е по-професионално да си викнеш едно китче за вграждане в е46 и да си завиеш видийките и да си свиркаш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolay.peshev » 15 Яну 2013, 22:46

Сега довършвам проект-чето ми за мойта каручка :mhihi: и ще покажа какво съм измайсторил с почти никакви ресурси :roll: - до края на седмицата съм готов.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 16 Яну 2013, 14:02

ssound написа:общо взето цигански изпълнения,без съществен резултат.
рязанки,пиленки,опиранки простотий.а колко е по-професионално да си викнеш едно китче за вграждане в е46 и да си завиеш видийките и да си свиркаш.


Колега, "китче"-то за което говориш обикновено включва говорители с размери 13см. Основните говорители в предните врати, както и тези на задната кора са обикновено 16.5, така че "китче"-та не помагат ако искаш да си сложиш пак такива. В другия случай си скопяваш музиката на колата. Един 13 сантиметров говорител не изкарва дълбокия бас на един 16.5 сантиметров. Така че цигания или не, това е по-близко до оригиналната музика отколкото да слагаш малки говорители с "китче"-та ;).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от ka4i » 16 Яну 2013, 15:08

Аз имам едни 16-ки, като оригиналните, със поставката (или както там се води) около самият говорител и се чудя как да ги сложа на задните врати. Защото имам колони отпред в краката, пищялки отгоре и 2 в багажника.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 16 Яну 2013, 16:45

ka4i написа:Аз имам едни 16-ки, като оригиналните, със поставката (или както там се води) около самият говорител и се чудя как да ги сложа на задните врати. Защото имам колони отпред в краката, пищялки отгоре и 2 в багажника.


Голяма играчка ще падне. Трябва да режеш кори, да прекарваш кабели, да си търсиш после пластмасови капаци като оригиналните и т.н. Според мен не си струва. Ако не ти стига силата на звука, просто смени оригиналните с афтърмаркет (а и качеството ще се подобри). Освен това не знам дали въобще има достатъчно място за говорители във задните врати (чисто физически).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 31.07.2009
Местоположение: русе
Пол: Мъж
Кара: e46 compact320тd/e30 318is
Мечтае да кара: е30 m62b48is

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от ssound » 16 Яну 2013, 20:58

pekicha написа:
ssound написа:общо взето цигански изпълнения,без съществен резултат.
рязанки,пиленки,опиранки простотий.а колко е по-професионално да си викнеш едно китче за вграждане в е46 и да си завиеш видийките и да си свиркаш.


Колега, "китче"-то за което говориш обикновено включва говорители с размери 13см. Основните говорители в предните врати, както и тези на задната кора са обикновено 16.5, така че "китче"-та не помагат ако искаш да си сложиш пак такива. В другия случай си скопяваш музиката на колата. Един 13 сантиметров говорител не изкарва дълбокия бас на един 16.5 сантиметров. Така че цигания или не, това е по-близко до оригиналната музика отколкото да слагаш малки говорители с "китче"-та ;).


колега я не ме апострофирай ако обичаш с тея кавички че си доста по-незапознат от мен с материята която обсъждаш тук!!
прочети малко преди да се изказваш като селски кмет...

X--ION 165 E46

2-WAY Compo system for

all BMW E46 (except for E46 Compact)

2 x 130/90 Watt - 165 mm glass fibre membrane with vehicle specific basket

HS 25 Pro 25 mm soft dome neodymium tweeter

12 db crossover with tweeter protection and four adjustments

не си попаднал на човека на когото да обесняваш кое как и какъв бас вади...при положение че даже не си направи труда да прочетеш
характеристиките в линка който съм постнал.
без лоши чуства,ай със здраве.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 17 Яну 2013, 9:21

ssound написа:
pekicha написа:
ssound написа:общо взето цигански изпълнения,без съществен резултат.
рязанки,пиленки,опиранки простотий.а колко е по-професионално да си викнеш едно китче за вграждане в е46 и да си завиеш видийките и да си свиркаш.


Колега, "китче"-то за което говориш обикновено включва говорители с размери 13см. Основните говорители в предните врати, както и тези на задната кора са обикновено 16.5, така че "китче"-та не помагат ако искаш да си сложиш пак такива. В другия случай си скопяваш музиката на колата. Един 13 сантиметров говорител не изкарва дълбокия бас на един 16.5 сантиметров. Така че цигания или не, това е по-близко до оригиналната музика отколкото да слагаш малки говорители с "китче"-та ;).


колега я не ме апострофирай ако обичаш с тея кавички че си доста по-незапознат от мен с материята която обсъждаш тук!!
прочети малко преди да се изказваш като селски кмет...

X--ION 165 E46

2-WAY Compo system for

all BMW E46 (except for E46 Compact)

2 x 130/90 Watt - 165 mm glass fibre membrane with vehicle specific basket

HS 25 Pro 25 mm soft dome neodymium tweeter

12 db crossover with tweeter protection and four adjustments

не си попаднал на човека на когото да обесняваш кое как и какъв бас вади...при положение че даже не си направи труда да прочетеш
характеристиките в линка който съм постнал.
без лоши чуства,ай със здраве.


Извинявам се, когато аз си търсих, масово китовете бяха с 13 сантиметрови говорители. Не знаех, че съществуват и такива. Друг е въпроса, че ги намирам само в амазон и центата им започва от 150Е без доставката. Въпрос на избор, време и пари. Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Rainbow » 17 Яну 2013, 11:03

А да попитам някой има ли идея дали може да се намери този кит в Европа и става ли за hi-fi музиката (в сайта има две опции - стандартна и hk)?
http://www.bavariansoundwerks.com/produ ... ies-Sedan/
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolay.peshev » 20 Яну 2013, 20:03

Проекта е готов:

Нискобюджетен проект за мултимедия в е46 и подобряване на звука :mhihi:
Компоненти:
Таблет НавиТаб - NaviTablet RK2818 (iRobot) - http://nhmobiletech.blogspot.com/2011/0 ... et-pc.html - цена нов 96лв!!

Pioneer DEH 2900-mpb - http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... /page.html - цена втора ръка -30лв.

Thunder TCA-4080 - http://www.hifi-pictures.net/base-car-a ... 80/amp.htm
Boschmann Zx 122Xro
усилвателя и баса са отпреди - обща цена около 140лв.

От таблета звука отива в CD-то, а CD се използва и за радио тунер. Панела на CD-то е монтиран под подлакътника.
Голям проблем беше рамката за таблета - цена за нова оригинална почти надвишава общата цена на проекта (CD+таблет+кабели и др.~150лв., рамка оригинална минимум 120лв.) Рамката е Home made, от 2 преходни рамки за CD за е46 + една двойна рамка за друг автомобил (общо 35лв.), с малко "труд и техника" се получи хубава рамка.
Изведен е и бутона за пускане и спиране на таблета под подлакътника (има още работа в тази насока!!) CD-то по подразбиране няма аукс, но с малко търсене по интернет и игра с поялника вече има :-)
Единствения проблем, който е налице е зарядното за таблета. Когато се зарежда таблета (първоначално идеята беше да се зарежда постоянно, когато колата е на контакт) има смущения в звука :bang: , който идва от таблета - ще се търси качествено зарядно за кола! Като временно решение се ползва вградения ФМ трансмитер в таблета - таблета си го има като "екстра" , звука е приличен и доста качествен когато таблета не се зарежда и сигнала минава през аукс-ина :guitarist:

Заключение:
Звука е в пъти по-добър от оригиналните радия,CD-тa и т.н. Имам си навигация (даже 2 IGO и Sygic), за в момента 8+4=12ГБ + USB за влашки, дискове и т.н. Wireless, който ако няма наблизо антена го настройвам към WiFi HotSpot-a на телефона.
IMG_20130120_165931.jpg
IMG_20130120_165939.jpg


Клипче: http://www.youtube.com/watch?v=EyvbP5qEaT8
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от vavilon » 21 Яну 2013, 9:35

Декоративната лайстна само да поприбереш малко, че има луфтове. Иначе 2дин рамката е станала добре. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolay.peshev » 21 Яну 2013, 10:01

По рамката има работа - съгласен съм :yes: , но сега се замислям да го направя да се сваля и качва лесно. Всеки, който го видя, каза че ще разбият колата за да го откраднат :( , така че има неща за довършване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от AgeraR » 22 Яну 2013, 11:49

Харесвам замисъла на Nikolay.Peshev но нямаше ли по добре пак да си е със афтърмаркет CD Player но мястото му да е скрито във червеното или синьото място от снимката? Така изобщо там може ли да се скрие такъв CD Player на тези две места, а оригинала да си седи там ама да е изключен, а да работи другото CD скрито в тези места?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook