Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolae » 14 Май 2012, 8:49

За хората, които искат да запазят визията - плеър, капаци в/у колоните и т.н.
съвет какви две колони са подходящи за отзад, по възможност без много преправяне
в диапазон 100-300лв. примерно....

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 14 Май 2012, 9:47

nikolae написа:За хората, които искат да запазят визията - плеър, капаци в/у колоните и т.н.
съвет какви две колони са подходящи за отзад, по възможност без много преправяне
в диапазон 100-300лв. примерно....


109лв. Herz - двукомпонентни. Само пищялките ще се виждат върху кората, освен ако не намериш начин да ги скриеш някъде. Можеш да пробваш и такива с вградена пищялка в колоната, както и такива без пищялка, но качеството няма да е същото. Ако случайно си намериш с вградена, първо измери дали ще се събере под капака - пластмасата дето скрива колоната, понеже обикновено стърчат повече. Разлика има много голяма. Ако искаш мога да ти покажа моите как изглеждат и как се чува. Ето това са: http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/ ... tz-dsk-165

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolae » 14 Май 2012, 12:32

По-скоро без пищялките
директно - отвивам завивам, капаците и айде :-)
трябва на някоя е46 сбирка с един диска да обикаляме от кола на кола слушаме при кой как е :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 14 Май 2012, 12:39

nikolae написа:По-скоро без пищялките
директно - отвивам завивам, капаците и айде :-)
трябва на някоя е46 сбирка с един диска да обикаляме от кола на кола слушаме при кой как е :mhihi:


на 3-ти Юни е сбирката на Железница - не е трудно да се провери,кой как и т.н с няколко рзлични тракчета :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 23.02.2012
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: Е46
Мечтае да кара: ///М3
Детайли за колата: нафта

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Sholev1 » 14 Май 2012, 17:39

колеги аз сам сравнително нов ентосиаст. и задалйително ште сменя музиката е :nono: итересува ме някои поставял ли е мултимедия или друго савместимо с мулти волана устроиство ? все пак е добре като го има да се ползва .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от marto853. » 14 Май 2012, 18:19

Аз съм от пред с такъв Herz като на снимките от зад пак е Herz но елипса така си купих колата и свири доста добре.
новият ми номер: 0877787835

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolae » 14 Май 2012, 23:04

извинете за въпроса ама херц е една стъпка пред сони/пайнер и сие ли, че така смело се препоръчва
айде сони е шир потреба, но пайнера ?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Zagy » 14 Май 2012, 23:15

"Hertz" са си много хубави говорители. Не знам точно как се класират сред другите марки, но са много качествени.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от 100imenov » 14 Май 2012, 23:22

Може би има доста значение от модела,но на скоро на един приятел в колата слушах предна линия Пайнер,а отзад Херц компонентни и 2те и задната направо я нямаше доста глухо звучи.В големите вериги също като са изложени съм правил сравнение и не съм останал впечътлен от Херц. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от mustang1986 » 15 Май 2012, 0:26

Като за цена качество хертс са си доста добре,но немогат да се сравняват с адисон или длс-там нещата вече са цифра :)
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolae » 15 Май 2012, 9:39

т.е. нещо такова или такова би трябвало да доведе
до хубава промяна за малко пари ?
+ това ще може да се запазят ориг. капаци ?

Единствено размера ли се гледа при избора на говорители за да станат - да бъде 16.5 или 17 , други параметри имат ли значение, болтове, дълбочина и т.н. ?

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 15 Май 2012, 10:31

nikolae написа:т.е. нещо такова или такова би трябвало да доведе
до хубава промяна за малко пари ?
+ това ще може да се запазят ориг. капаци ?

Единствено размера ли се гледа при избора на говорители за да станат - да бъде 16.5 или 17 , други параметри имат ли значение, болтове, дълбочина и т.н. ?



Мисля че размера е стандартен... В смисъл такъв, че на някои места го пишат 16.5, на друди 17 но май се води 6.5 инча. Иначе дълбочината има известно значение, както и размера на магнита на говорителя и това дали има пищялка в самия говорител. За отзад едва ли ще има проблеми, понеже там в дупките има доста място, а и като разкараш кошниците на оригиналните говорители се освобождава място (те са едни такива като от пресовани старготини или нещо такова не знам как се казва. Сигурно са за акустика, но аз съм без тях с новите колони.) За отпред обаче, всеки милиметър си оказва влияние, щото мястото наистина е малко и възможно да не можеш да си защипеш кората за вратата, ако магнитите са прекалено големи (дълбочина и широчина). Иначе болтове и т.н. е все тая какви са, стига да е хванат здраво говорителя, за да не дрънчи и да няма дупки, щото като не е уплътнен добре, се губи от силата на звука, особено при ниските честоти. Говоря за седан и само за тоя размер - 16.5-17. Не знам как стоят нещата при купета или компакт модели.

Най-добре си свали едниния говорител и го измери колко е висок от магнита до мембраната. Виж и колко място остава над мембраната до пластмасовата решетка, понеже виждам че си се насочил към такива с вградена пищялка. Отзад би трябвало да влязат. Притеснява ме само пищялката. Иначе са с дълбочина на монтаж 52мм - моите са 61мм.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от mustang1986 » 15 Май 2012, 10:49

И двата модела които си показал са коаксиални говорители.Ако се търси качество задължително компонентни!Тоест отделен говорител за ниски,средни и високи.Като е по добре да се инвестира малко повечко във високите ;)
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolae » 15 Май 2012, 12:38

Това за отделната пищялка примерно тези ,но пък на мене не ми харесва стърчащата пищялка някъде там.
+ най-вече искам да запазя оригиналния вид, отделно с тези мп3ки и радио, което се слуша най-често, едва ли ще има чак-такава осезаема разлика м/у коаксиални и компонентни, както казва колегата. В крайна сметка целта ми е с един 100-150лв. макс като гледам цените да подобря с два пункта :lol: звука вътре.
За кутиите пък си мисля, че е хубаво да се запазят, но с пробване ще се разбере.

п.с. това ли означава компонентни ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Shamanek » 15 Май 2012, 13:05

nikolae написа:Това за отделната пищялка примерно тези ,но пък на мене не ми харесва стърчащата пищялка някъде там.
+ най-вече искам да запазя оригиналния вид, отделно с тези мп3ки и радио, което се слуша най-често, едва ли ще има чак-такава осезаема разлика м/у коаксиални и компонентни, както казва колегата. В крайна сметка целта ми е с един 100-150лв. макс като гледам цените да подобря с два пункта :lol: звука вътре.
За кутиите пък си мисля, че е хубаво да се запазят, но с пробване ще се разбере.

п.с. това ли означава компонентни ?


Точно първите които си посочил са компонентни

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook