Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 11 Май 2012, 16:59

Shamanek написа:Аз бях пред същата дилема. Сложих на херц компонентни (16.5 - 17 не помня колко точно но са стандартни) и отпред и отзад.
За предните врати трябва малко преправяне - сваля се кората и се изрязват едни пластмаси които държат оригиналните говорители. Малките компоненти се слагат на мястото на малките оригинални без проблем.
За отзад не трябва никакво преправяне - махаш оригиналните и слагаш новите, а малките съм ги изкарал на кората. Звукът е далеч по-добър от оригиналните и на мен поне много ми харесва. Ако искаш довечера мога да сложа някоя друга снимка на преправянето на предните кори. Поздрави :wave:



Ама се дърпаше преди това :mhihi:

И моята е така. Отпред и отзад двукомпонентни Herz. Както каза брат ми, пищялките отпред влизат на мястото на оригиналните и няма никакви проблеми. В началото бях с оригиналното аудио и разлика във звука определено има и то голяма - както като качество, така и като сила. Нужно е да се изрежат едни ръбове за да влязат колоните. В момента съм с еднакви отпред и отзад, като задните са усилени повече. След време си смених и CD-то. Купих го на старо - някакъв пайнер с мосфет трансистори. Разликата вече е много осезаема. Колоните вадят много добър звук, а дори не мога да ги усиля на 100% понеже са по около 110W мисля, a CD-то е 4х50. От цялата работа, единствената разлика на външен вид са пищялките отзад, които нямаше къде да сложа и стоят на кората. Това са снимки след като са сложени, имам и такива на корите с изрязани пластмаси.

Отзад съм изрязал магнитите на оригиналните. Държат се на 3 пластмаси, които лесно се изрязват с клещи. Така съм си направил адаптери, понеже старите не ми трябваха. В крайна сметка, ако някой държи да си запази оригиналните, трябва просто да отиде до аудио магазин и да си купи готови адаптери. Довечера ще кача още снимки на предните кори, както и изрязаните адаптери.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от makaveli316 » 11 Май 2012, 17:42

A в помещението за ските нещо може ли да се направи или е малко мястото?
Там ще е най-яко, хем няма да се вижда и хем няма да заема място.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: dimitrovgrad
Пол: Мъж
Кара: e46 323i

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от guiltyboy86 » 11 Май 2012, 17:51

аз имам 8 инчов бас на мястото на подлакътника но седалките ми не са падащи изрязих тенекията тя оригинално е точкована само точно където трябва да е ски сака и закрепих баса за пдч плоскост на това място като цяло се получи доста добре подлакътника може да свален или вдигнат ни6то непречи от към музика има подобрение за сега ме устройва нямам в момента снимки обаче да покажа как е станало

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: Planet Roterende
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 136hp И BMW 530XiA 258hp

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Krasimir19 » 11 Май 2012, 19:11

А тези които сме с свалящи се седалки какво правим? Някаква идея, къде да вмъкнем някаква 8 или 10 инчова бас касичка? Която да не се вижда и да заема доста място.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от overclock » 11 Май 2012, 21:00

Току що смених оригиналния плеър със споменатия по-горе Clarion :D :D :D :D :D :D

Все едно сравнявам това:
Изображение

с това:
Изображение

Звука не, че се подобри, ами направо КЪРТИ (чисти, извозва) :mhihi:
Много бях чел колко е зле оригиналната музика в Е46, но чак такава разлика не съм очаквал. Още не мога да повярвам мамка му. Цяла зима съм карал без музика. Най-готиното е, че си спестих 350лв за говорители. Сменил съм само задната линия с най-обикновени руски говорители. Баса е на позиция 5 от 8 възможни.
В експеримента се включиха METALLICA-Reload, CHRIS REA-The Best, MARK KNOPFER-The Ragpicker's Dream и AXEL RUDI PELL, всичко на оригинални дискове :yes:
Остава ми само да си намеря преходник за антената, че оригиналната е много екзотична.

Един съвет: не се занимавайте с усилватели, туби, касетки и щайги :nono: . Достатъчно е да смените плеъра със що-годе добър и задната линия с нещо прилично.
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от makaveli316 » 11 Май 2012, 21:07

Е не беше ли смисъла в това да не се пипа точно плейъра, щото с друг седи грозно?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от overclock » 11 Май 2012, 21:20

Аз не виждам как ще се получи такъв звук със оригинален плеър, а и този модел на Clarion e доста изчистен и свети в същия цвят.

Изображение

Ако звука беше малко по-добър едва ли щях да го сменя, но при тази разлика :kuku:
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от makaveli316 » 11 Май 2012, 21:29

Бал съм я в разликата колега, ама тва нещо не бих го сложил на моята кола, ще ме извиняваш, ама не бих и сторил подобно нещо. После няма да ме обича и ще яде масло и пишка антифриз :mrgreen: :mrgreen:
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 2003

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pekicha » 12 Май 2012, 11:46

Ето и малко снимки на предните кори. Изрязвах ръбовете на гнездата на отригиналните с маркерно ножче. След като се изрежат до долу, пасват точно, така че беше малко на сляпо :mhihi: . Хубаво е предварително да се вземат щипки за корите, понеже много лесно се чупят, особено ако е студено. Моите ги правихме на -8 градуса зимата една вечер и после се налага да свалям корите за да им добавя счупените щипки. Също така, колоните имат филтри за високите и ниските, които представляват едни кутийки, та е важно да се закрепят/залепят с нещо за кората. Аз го пропуснах тоя момент и дълго време си подрънкваха вътре. Сега всичко е ток!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 12 Май 2012, 17:11

pekicha написа:
Shamanek написа:Аз бях пред същата дилема. Сложих на херц компонентни (16.5 - 17 не помня колко точно но са стандартни) и отпред и отзад.
За предните врати трябва малко преправяне - сваля се кората и се изрязват едни пластмаси които държат оригиналните говорители. Малките компоненти се слагат на мястото на малките оригинални без проблем.


Да разбирам ли следното - че само със слагането на двукомпонентните Хертцове - има осезаема разлика в звука - за мен е много добър вариант,въпреки че съм с касетка,имам и чейджър и звука е дооста по-различен от примерно на радиото.
Тъй като мисля,да си изкарам и AUX или евентуално да купя Dension за да го вържа с ipod/iphone по този начин следва звука да е доста по-добър без да слагам( за мен грозни афтърмаркет плейъри) :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.01.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M3

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от GGPTT » 12 Май 2012, 18:38

Здравеите имам следния проблем. Имам Е46 с голямата навигация . Колоните почнаха една по една да спират да свирят и остана само предна лява . Казаха ми че е от радио модула , но също с това самият монитор започна да се рестартира и да забива - замръзва. Това не можаха да ми кажат от какво е .Възможно ли е това също да е от радио модула или не ?
Дайте съвет какво да направя - ремонт , нов или ми казаха че мога да си купя усилвател за кола нормален и да го вържат . Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Shamanek » 12 Май 2012, 22:05

Gqbriel написа:
pekicha написа:
Shamanek написа:Аз бях пред същата дилема. Сложих на херц компонентни (16.5 - 17 не помня колко точно но са стандартни) и отпред и отзад.
За предните врати трябва малко преправяне - сваля се кората и се изрязват едни пластмаси които държат оригиналните говорители. Малките компоненти се слагат на мястото на малките оригинални без проблем.


Да разбирам ли следното - че само със слагането на двукомпонентните Хертцове - има осезаема разлика в звука - за мен е много добър вариант,въпреки че съм с касетка,имам и чейджър и звука е дооста по-различен от примерно на радиото.
Тъй като мисля,да си изкарам и AUX или евентуално да купя Dension за да го вържа с ipod/iphone по този начин следва звука да е доста по-добър без да слагам( за мен грозни афтърмаркет плейъри) :dunno:


Ами аз съм с оригиналния плеър и сменени колони и е доста по-добре. Брат ми си смени и плеъра и колоните и при него е още по добре. И двамата сме със двукомпонентни на Херц.
Моя тъп плеър няма МОДЕ бутон и не мога да изкарам нищо та си мисля и аз да си купувам афтърмаркет нещо :cry: А и на дупки много ми насича диска :confused: Та съм пред дилема за сега ... колкото и да не ми се иска да я загрозявам ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от tngeorgiev » 12 Май 2012, 22:07

GGPTT написа:Здравеите имам следния проблем. Имам Е46 с голямата навигация . Колоните почнаха една по една да спират да свирят и остана само предна лява . Казаха ми че е от радио модула , но също с това самият монитор започна да се рестартира и да забива - замръзва. Това не можаха да ми кажат от какво е .Възможно ли е това също да е от радио модула или не ?
Дайте съвет какво да направя - ремонт , нов или ми казаха че мога да си купя усилвател за кола нормален и да го вържат . Благодаря


-вси4ките ти ядове са от радио модула, както изгасналите колони, така и забиването на монитора..нека ти го преправят за работа с добавен усилвател (т.е. той да работи само като предусилвател) - не търси нов или вт упореба (за да не се слу4и същото)
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.01.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M3

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от GGPTT » 13 Май 2012, 10:30

а сигурни ли сте ще се оправи и монитора ако сложа допълнителен усилвател ?

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.07.2011
Местоположение: Veliko Tyrnovo
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 535D M-packet

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от armagata » 13 Май 2012, 17:12

Значи предната ми Е46-ца която пак беше седан,беше с много добра музика,но на кората отзад беше изрязана ламарината и бяха добавени 2 говоритела,всичко друго си беше оригинално.Незнам каква марка са били и колко инча са но звука и баса бяха на доста добро ниво.Та имах в предвид че с два говоритела на задната кора музиката се променя коренно !!! Не разполагам с снимки за съжеление :cry: :cry:
Never say no !!!

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook