Ъпгрейд на музиката?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Alexius » 12 Яну 2016, 20:39

Днес отворих пластмасовия капак на таблото, под който стои средният говорител, за да проверя има ли кабел.
Тъй като няма кабелче, има ли някъде инструкция или инфо за свързването на среден говорител?
BMW F25

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от racing_team_vidin » 12 Яну 2016, 21:40

Като имах Е60 и аз го играх филма с централния говорител.
Купуваш един говорител и го монтираш, махаш дисплея и пускаш 2 кабела до ссс модула.
Има 2 варианта, единия връзваш кабелите на централния към някой канал, но мен лично не ме кефи.
Аз избрах малко "по така" вариант.
Купих едноканален усилвател и вързах централния към него, като за сигнал ползва от някой от каналите. Много е важно да се вземе усилвател с корекция на силата, за да си го настройш коректно.
Около ССС модула има достатъчно място да се скрие усилвателчето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 12 Яну 2016, 22:08

Alexius написа:Днес отворих пластмасовия капак на таблото, под който стои средният говорител, за да проверя има ли кабел.
Тъй като няма кабелче, има ли някъде инструкция или инфо за свързването на среден говорител?

Аз взех сигнал от единия преден говорител.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.01.2016
Местоположение: Kanada
Пол: Мъж
Кара: 2007 Ford Fusion V6
Мечтае да кара: Tesla

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от GodOfStars » 13 Яну 2016, 10:06

Добра ли е музиката на 5тат серия? Аз до колкота знам на тройките е доста шибана. Аз каръм Ford Fusion 2007 с фабри4ни Sony Xplod 6 говорителя. Какви са при 5тиците?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от SDLS » 13 Яну 2016, 10:55

Ако прочетеш темата отначало ще видиш всички отговори на твоите въпроси. С две думи - ако купувача на колата е пренебрегнал заплащането на екстра за по-добра музика, музиката в Е60 е меко казано изключително зле. Ако е платил за HI-FI е малко по-добре/като на нормална кола/. Ако е решил, че иска хубава музика и се е бръкнал за TOP HIFI/Logic7/ - имаш късмет с музиката и ще и се наслаждаваш. Individual е последната опция, но едва ли ще попаднеш на такава :D Общо взето и по чуждите форуми се чудят как кола от този клас се позволява да е с по-лоша музика от на Дачия Логан. И аз се питам същото, но на никой в BMW явно не му пука :nono: Както се вика - кучетата си лаят, концернът си върви :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.01.2016
Местоположение: Kanada
Пол: Мъж
Кара: 2007 Ford Fusion V6
Мечтае да кара: Tesla

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от GodOfStars » 13 Яну 2016, 14:26

Трябва да се дават пари за говорители, ужас!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от atanasov_aa » 13 Яну 2016, 19:36

GodOfStars написа:Добра ли е музиката на 5тат серия? Аз до колкота знам на тройките е доста шибана. Аз каръм Ford Fusion 2007 с фабри4ни Sony Xplod 6 говорителя. Какви са при 5тиците?

По ВИН номера, си провери какви системи имаш монтирани. Трябва да е S677A, което означава HiFi System Professional DSP. Погледни долната тема, при Е60 е същото.

viewtopic.php?t=373023

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от SDLS » 15 Яну 2016, 18:18

Последните дни доста се помотах из чуждите форуми, за да разуча предложенията за подмяна на музиката в BMW. Няма да се спирам на uprade към Hi-Fi или Logic7, защото сигурно вече всички са запознати с тази възможност.

Пускам линк към тази тема, в която има почти всички възможни марки, с които да заместите оригиналните колони на вратите, под седалките и отзад: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=343673

Когато стигнах до извода, че е крайно време да се направи нещо с музиката в колата мислех, че ще се справя с 400-500лв. Уви, колкото повече четях, толкова повече се убеждавах, че за толкова пари разликата няма да е кой знае каква. Колегата Atsalov ми сподели, че upgrade към Hi-Fi е безсмислено решение, защото и за него трябваше да се дадат 700-800лв, а разликата нямаше да е кой знае каква. Тогава дойде варианта Logic 7, който излизаше около 1500лв, с условието, че ще купиш 10 годишни колони и усилвател от някоя преобръщана кола и ще се молиш всичко да е наред. Идеята, че мога да попадна на Logic7 в не добро състояние, че трябва да се прекарва нова оптика, да се режат врати и т.н., като че ли напълно ме отказа от това решение, въпреки че почти всички колеги тук, които разбират са за него. След дълго лутане и четене на review-та закупих афтърмаркет немско решение за BMW:

https://www.hitmeister.de/product/30935 ... 8608681004

http://www.audio-system.de/dokumente/bd ... mplett.pdf

Колоните и басовете са plug&play, т.е. не би трябвало да се преправя нищо след махането на оригиналните колони във вратите и басовете под седалките. На доста места прочетох адски добри отзиви за това предложение и това ме накара да се хвърля малко на сляпо към този вариант. Почти всички мнения са много положителни, като повечето даже я сравняват с Logic7 след поставянето на читав усилвател. Колоните на вратите би трябвало да вадят по около 80W RMS, а под седалките по около 100W RMS на колона. Закупих я от един магазин в Италия, след малко преговори за цената платих 290евро с доставката, което сравнено с всички налични цени в eBay и по всички сайтове, които я предлагат е поне около 150лв надолу. Обмислям варианта да сменя и задните с нещо от сорта на http://aval-bg.com/59/DLS+M224, та да не остане нищо от оригиналните недаразумения в колата :mhihi:

Сега съм на въпроса с усилвателя. Ясно е, че трябва да бъде 4 канален. Предложенията, които дават в чужбина са за поне 4х80W. Тук вече ще ми трябва мнението на някой специалист. Искам да знам дали този модел ще ми свърши работа:

http://aval-bg.com/3377/Pioneer+GM-D8604 /Намира се за около 300лв в чужбина/


Така като гледам нещата си отиват на около 1000+лв за цялата дандания с поставяне и кабели. След около 10-тина дни се надявам да са пристигнали, да съм намерил усилвател и някой, който му се занимава половин ден, за да ги свърже, че се оказва и това трудна задача в България, особено в по-малките градове :banghead: След това ще споделя отзиви тук, ще направя клип с оригиналната система в момента и след upgrade-a. От коментарите по всички чужди сайтове съм доста обнадежден, че промяната ще е коренна. Но каквато и да е това положение с оригиналната музика без усилвател не се издържаше повече. :censored:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 13.04.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от F.C.B » 07 Мар 2016, 10:48

Здравейте, да Ви попитам нормално ли е при стерео музика, задните колони в кората да свирят като радиоточка....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от SDLS » 07 Мар 2016, 20:01

Те и предните свирят така :mrgreen:

иначе моят упдейт на музиката приключи успешно. Бях взел един по-евтин усилвател от България, разбира се се оказа с дефект, на всичкото отгоре след като сложих хубавия се оказа, че качеството на звука се подобри многократно. Ако знаех, че може да има такава разлика от усилвателя никога нямаше да спестя 150-200лв от него. Нормално, с пестене до никъде не се стига :D В крайна сметка засега нещата са: http://www.extremeaudio.de/fr/lautsprec ... ystem.html + https://www.ars24.com/verstaerker/audio ... tem-m-80.4, в скоро време обмислям още един двуканален 100W усилвател, където да прехвърля басите, да сменя и задните колони и да поканя някой с Logic 7 :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 13.04.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от F.C.B » 08 Мар 2016, 10:04

Значи да разбирам, че ако не се премине към HiFi, каквито и колони да сложа отзад ще свирят по същия начин....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от SDLS » 08 Мар 2016, 11:06

Не точно. Ако смениш колоните отзад и отпред ще има подобрение, вече зависи колко силно и чисто искаш да слушаш музиката. Преминаване към Hi-Fi пак не решавало проблема, ако искаш наистина хубава музика. Трябва да преминеш директно към Logic 7, но там нещата стават с други цифри (1500+лв) и ново окабеляване навсякъде. Тук DLS са правили няколко проекта на E60 без да добавят усилвател. Каква е разликата не мога да кажа..

https://www.facebook.com/DLSBulgaria/photos_stream

Иначе по-нагоре съм дал линк с всички съвместими афтърмаркет решения. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 08 Мар 2016, 15:36

F.C.B написа:Значи да разбирам, че ако не се премине към HiFi, каквито и колони да сложа отзад ще свирят по същия начин....

Основната разлика между стандартно оборудване и HI FI е че при HI FI басовете са свързани с усилвател. Пак има разлика за по-добро но не драстична. Аз няколко пъти съм писал с какво подобрих моята музика и съм доволен. Нови басове от ebay, усилвател, които ги захранва, говорител в предното табло и пищалки. Правя уточнението, че става въпрос за Х5, Е70 и там стандартната музика е доста по-добра от тази при Е60.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от MMG » 12 Мар 2016, 10:24

Колеги,

Някой беше постнал този линк. Това наистина ли са говорители от Logik 7, защото като ги сравня с разни снимки от нета не ми приличат на такива...?

[url]http://olx.bg/i2/ad/tonkoloni-i-pischyalki-logic-7-za-bmw-ID5ni9e.html#gallery#gallery[/url]

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Alexius » 12 Мар 2016, 17:13

За каква кола ти трябват? Тези май са от Х, не знам дали стават за Е серия.
BMW F25

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Richmond

Последни теми
Facebook